Atbalsta grupa nepilngadīgajām grūtniecēm/jaunajām māmiņām

Nodibinājums “Bērnu slimnīcas fonds” realizē Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” projektu “Mazaizsargātas sabiedrības grupas interešu aizstāvība, veidojot valsts atbalsta sistēmu: Rīcības plāns 2022. – 2025. gadam nepilngadīgo grūtnieču atbalstam Latvijā”.

Projekta mērķis: sniegt informatīvi izglītojošu atbalstu un interešu aizstāvību mazaizsargātai iedzīvotāju grupai (nepilngadīgas grūtnieces, māmiņas, tai skaitā  nepilngadīgie tēvi), kā arī, sadarbībā ar nozares profesionāļiem un lēmumpieņēmējiem, izstrādāt Rīcības plānu, kas vērsts uz nepilngadīgo grūtnieču nepieciešamo atbalsta pakalpojumu iekļaušanu valsts apmaksātā atbalsta sistēmā, tādā veidā sniedzot arī atbalstu gaidāmajiem mazuļiem.  

Projekta ietvaros tiek veidota īpaša tiešsaistes atbalsta grupa pašām nepilngadīgajām grūtniecēm/jaunajām māmiņām noslēgtā un diskrētā vidē, lai nepilngadīgās grūtnieces/jaunās māmiņas varētu apmainīties ar pieredzi, just vienaudžu atbalstu un sapratni. Nodarbības vadīs profesionāls psihologs, ar pieredzi darbā ar pusaudžiem/jauniešiem, tādā veidā atbalsta grupas dalībnieki saņems arī psiholoģisku, profesionālu atbalstu.

Plānotas 5 tiešsaistes tikšanās reizes katru trešdienu, plkst. 16:00, sākot no 10.augusta. Dalība grupā ir anonīma. Meitenēm nepieciešams interneta (vai wi-fi) pieslēgums. Meitenēm, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu, dalībai būs nepieciešama rakstiska vecāku/aizbildņa atļauja. 

Ja nepieciešama detalizētāka informācija par projektu, jautājumus, kā arī pieteikumus vai meiteņu kontaktinformāciju lūdzu sūtīt uz e-pastu: linda.berke-berga@bsf.lv